KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11576019
*
nr 1157 6019
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), signerad och daterad 1876. Stockholms inlopp, 46x69 cm
Utrop:
30.000 kr
Såld:
25.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2018
kl 20:47:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 20:00:40
1
25.000 kr
22/1 20:21:43
2
Vinnande bud
- Tema
22 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén marin marinmotiv olja oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholms inlopp stockholmsmotiv
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Carl Abraham Rothstén
Läs mer om Stockholm
nr 1157 6019
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), signerad och daterad 1876. Stockholms inlopp, 46x69 cm
| Utrop: | 30.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 25.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 20:00:40 | 1 | 25.000 kr |
| 22/1 20:21:43 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén marin marinmotiv olja oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholms inlopp stockholmsmotiv
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



